הפוסט פורסם במקור בפרוייקט האושפיזין של הבלוג "מה יש לאכול". אם פספסתם אותו – הרי הוא כאן. לרווייה!


פקעת תה שקניתי ברשת

לפני שנה תקפה אותי שורה של מחלות שהתבררו לבסוף כמחלת הנשיקה. שתיתי תה. המון תה. כמויות אפיות של תה. כשיכולתי, קניתי לעצמי עוד סוגים כי בכנות לא יכולתי לסבול תה רגיל יותר, וגם לא קמומיל. באופן לא מפתיע, תה בארץ עולה לא מעט כסף והאפשרויות לא מאוד רבות. גיליתי שאני אוהבת מאוד תה יסמין והחלטתי לקחת את חיבתי לשלב הבא לאינטרנט. כמה חודשים לאחר מכן, כשבאמתחתי מוכר אהוב ותה טעים, אני חולקת עמכם את מסקנותיי, בדיוק בזמן ההיערכות לחורף שבתקווה יגיע בקרוב אחרי שהבנתי שכל עוד אני חיה כאן, כדאי שאנתק את הקשר בין תה לעונות שנה בישראל...

לתחילת הניסוי, הלכתי על משהו מגניב ואקראי ככל האפשר תה פורח בתפזורת של 24 פקעות. תה כזה מגיע בכדורים קטנים, אשר כל אחד מהם, כשמוכנס לקנקן מים רותחים, נפתח לפרח שזור מהמם ויוצר תה טעים. הפרחים שקניתי עלו 20 דולר סה"כ, שזה כמעט כמו 80 ש"ח. את התה הזמנתי באיביי מהחנות הסינית "Dragon Tea House", והוא אמנם הצריך המתנה של כחודש וחצי עד שהגיע (החנות מציינת שמשלוח עשוי לקחת עד שמונה שבועות), אבל זה היה שווה את זה. הו כל כך יותר מגניב מתיונים. זה תה פשוט יפה, שלא לדבר על החדווה בלראות ארבעה אנשים בוהים בקנקן מים רותחים חמש דקות תמימות בריכוז רב. באשר לטעם גם כאן הייתי מרוצה. אני מצאתי שרובם מתאפיינים בטעמים של תה ירוק וניחוח יסמיני. היו יפים יותר ופחות, היו מעוררים יותר ופחות, ויש הבדלים בטעם. אבל לא היה אחד שלא אהבתי. אם אתם לא הרפתקנים כמוני, אפשר להשתמש באריזה כזאת (שלוקח לה לא מעט זמן להיגמר, כל פקעת מספקת לפחות 6 ספלי תה. אבל יש חבילות קטנות יותר) כחבילת ניסוי על מנת לאתר את הסוג החביב עליכם. הפקעות ארוזות בנפרד אך אינן מסומנות בהתאם, כך שזה אומר שתצטרכו להבחין לפי פרח או לשאול את מוכרי החנות. הם מאוד נחמדים, אז יש לי תחושה שהם ישמחו לעזור.

029

למעשה, אחרי הניסוי הזה, החלטתי להזמין ממנו שוב מוכר מנצח לא מחליפים, בעיקר לא כשיש לו 99.9% ביקורות חיוביות ב-Ebay. הפעם הלכתי על משהו קצת יותר סטנדרטי תה פניני יסמין. בחנויות מתמחות התה הזה, שעשוי מעלי יסמין מגוגלים ידנית במיני תהליכים למיצוי הטעם והפחתת המרירות, עולה מעל 150 ש"ח ל-100 גרם. אבל, אנחנו בכל זאת מדברים על משלוח מסין ואני לא מומחית בדבר כך שבעייתי להשוות מחירים ואיכויות. תסכימו איתי, בכל מקרה, ש-16$ ל-250 גרם זה לא רע בכלל. התה הזה הגיע בפחות מחודש, מה שהיה הפתעה נעימה ביותר, והיה מצוין בהתאם לציפיותיי. הוא הגיע ארוז באריזת וואקום, שהגיעה בתוך אריזה לסגירה חוזרת. מאוד נוח. בנוסף, הוא נחוש בדעתו לא להיגמר אף פעם שכן מעט מאוד כדורונים מספיק לקנקן. שזה מגניב ונחמד ויעיל.

דבר אחרון אחי הזדעזע למדי מכך שאני פשוט שותה תה אקראי מסין. אז, דבר ראשון, זה לא ממש אקראי. אני בוחרת מוצרים ומוכרים ולא פשוט קונה את הדבר הראשון שעולה בחיפוש. ספציפית תה גם משקיעים במים רותחים, שזה גם נחמד. אבל במידה מסוימת, הרפתקנות היא אכן חלק מהעניין. בהמשך לפוסט הקודם על הזמנת וניל ברשת, יש אי אלו אוצרות באינטרנט ואין צורך להגביל את עצמנו למה שנמצא במכולת הקרובה. אם יש דברים שהזמנתם בעצמכם, או שרציתם להזמין וחששתם אתם מוזמנים לפנות אליי ולחלוק דרך הבלוג או דרך דף הפייסבוק.

2 comments on “תה ברשת”

 1. שלום ממש מעניין אבל אנחנו חברת תה ישראלית שתוך שלשה ימים את מקבלת את המשלוח פניני יסמין ארוז במשקל מאה גרם בחמישים שקלים נראה לי גם יותר משתלם וגם יותר יפה שווה להיכנס לאתר

  • שלום שמואל.

   מאה גרם בחמישים שקלים זה *הרבה* פחות משתלם מ-250 גרם ב-16$ (כלומר כ-64 שקלים). באשר ליופי, ובכן, אין לי איך לדעת.
   באופן כללי אין לי שום בעיה שיגיבו כאן מוכרים עם הצעות, בעיקר כשהן רלוונטיות לנושא כמו עכשיו. אבל כאן זה הרגיש לי עם קצת טעם לפגם. לומר שזה נראה לך יותר משתלם זה קצת מטעה, ונראה שלא ממש קראת את הפוסט אלא פשוט חיפשת בגוגל ורפרפת.

   בכל מקרה, בהצלחה
   הדר

השאר תגובה