כפי שציינתי לפני כמה פוסטים, יש לי בעיות רגליים. עקב שילוב של בעיות רגליים והיעדר אוטו, יצא שבחודשים האחרונים לפני שעברנו דירה, כלומר, עד לפני חודש וחצי בערך, הזמנתי פה ושם קניות ממגה ברשת לכפר סבא. האם כדאי לעשות קניות ברשת? להלן רשמיי:

 

בעד

מהבית – לשוכני אוהלים כמוני, ובפרט כאלו שלא אוהבים קניות בימים, נניח, חמישי ושישי, העובדה שאפשר לבצע את הקניות מנוחות ביתיכם היא נהדרת. קניות בפיג'מה!

זמן – לפני שניסיתי חשבתי שהיתרון הכי גדול, שרלוונטי בעיקר לאנשים (כן, כמוני) שקניות דורשות מהם המון זמן (כן, גם עם רשימה. כן, גם אם אני מנסה לעשות את זה מהר בלי להפנות מבט למדפים סוררים שאין לי סיבה להביט בהם), יהיה העובדה שקניות ברשת לוקחות פחות זמן. למעשה זה נכון רק חלקית – לפחות בהתחלה לוקח זמן למצוא כל דבר, להחליט מה לקנות (כי אין דרך להתחמק ממדפים סוררים כי אין מדפים. יש רק מוצרים) ולהבין מי נגד מי. מה שכן, חוסכים את זמן ההליכה/ נסיעה, שיטוט, חנייה וכו'.

מבצעים והשוואת מחירים – הרבה יותר נוח ברשת. הכל אחד ליד השני, אין מוצרים במדף גבוה ומוצרים במדף שתקוע לכם מול האף. פשוט מסך.

 

נגד

מחירים – אז כן, יש את עניין השוואת המחירים הנוחה שאגף היתרונות. אבל החיסכון מתקזזו לרוב – נתחיל במשלוח, נמשיך במוצרים עצמם, שעשויים להיות יקרים יותר – אני מודה שלא הלכתי ובדקתי, כי אני עצלנית, אבל שמעתי את הטענה הזאת יותר מפעם אחת. מבחינת ירקות ובשר, הפער בין הכמויות שרושמים מול הכמויות שמקבלים, הנובעות מציון הכמויות במשקל מדויק ומהעובדה שאתם לא שם כדי לומר לאיש במעדניה "אמ, לא, לא תודה, תוריד לי מזה 100 גרם זה נראה לי הרבה" או "אני מעדיף 520 מ-600" עשוי להצטבר.

מידות ומשקלים – עניין הכמויות שמשפיע על המחירים מבאס גם מהבחינה הפשוטה ש, למשל, אין לי מושג כמה זה קילו אבוקדו. אני רוצה 3 אבוקדו! 3! או, אם הם יפים, 4? אז זהו, שאין ממש דרך לדעת. אין איך לדעת אילו ירקות תקבלו, אין באמת דרך לדעת כמה. זה מבלבל. זה אפילו די מציק לפעמים. מה שכן, זה מאוד מעשיר את הידע על משקל של ירקות. ומי מאיתנו לא רצה לדעת עוד על משקל של ירקות? מה, אף אחד לא רצה? הממ…

שינויים – אם עשיתם טעות, תצטרכו להתקשר ולא פשוט לחזור למדף. אם מוצר שבחרתם חסר, תקוו שתהיו זמינים ויטרחו להתקשר אליכם, והרי כך הקניות מלוות אתכם במהלך היום.

משלוחים – לא תמיד כל חלונות המשלוחים זמינים, ואם הקניות דחופות, בהחלט ייתכן שתעדיפו ללכת בעצמכם ולסגור עניין.

 

בעד!!!111111

כשאתם מזמינים במגה בשר וכו', אתם מקבלים לרוב קרח יבש עם ההזמנה. קרח יבש! זה כמו במדע! זה מגניב! זה עושה עשן כזה שאפשר לגעת בו אין לו ריח מגעיל! וזה מגניב, כבר אמרתי?!

קרח יבש
קרח יבש בתוך ספל כתום. צולם בסלולרי והומר לשחור לבן מטעמי בושה.

קרח יבש יספק לכם דקות של הנאה. שימו אותו (בזהירות) במים רותחים! שימו בפנים קצת סבון כלים! בהו, בהו בהנאה, בהו עד שייגמר!

 

לסיכום:

למרות שנדמה שרשימת הנגד מעט ארוכה מרשימת הבעד, אני מצאתי את הקניות ברשת מאוד, מאוד יעילות, ואת היתרונות חזקים מהחסרונות. לא יודעת אם הייתי מחליפה כך את כל שגרת הקניות שלי, אבל בהחלט שווה לנסות מדי פעם. באשר לרשת מגה עצמה, אני די מרוצה. לא קרה שקיבלתי סחורה בעייתית או משלוח לא בזמן, אם כי שליח אחד התקשר בזמן יחסית גבולי.

וכמובן,

קרח יבש! טיעוניכם אינם תקפים.

השאר תגובה