לא, לא ממש מדובר במסעדות על הכוונת. כאן אכתוב על מקומות שאפשר לאכול בהם גם אם סופרים קלוריות, ומכילות סימון קלורי או טוב מכך – סימון תזונתי מורחב יותר. במידה ואכתוב פוסט שלם על המקום, אעדכן בלינק גם כן. אשמח לכל שיתוף מידע, על מנת שאוכל להמשיך ולבדוק מה יש למסעדות להציע לאלו מאיתנו שערך תזונתי ואו סימון קלורי חשובים להם. כמו כן, אציין מקומות אשר מציינים מפורשות מנות צמחוניות, טבעוניות, וללא גלוטן בנוסף להיותן שקופות מבחינה קלורית ו/או תזונתית.

חשוב לציין שהדף נכתב מנקודת הנחה שהסימון ברשתות נכון ואמין.

ארומה ישראל

ארומה *שאינה* בתל אביב. הרשת מציעה סימון תזונתי מפורט לכל מנה, קינוח, משקה – פשוט לכל התפריט. בסניפים תוכלו למצוא תפריט רגיל, תפריט בריאות (שמפרט רק מנות מומלצות, לפי מכון וינגייט, עם סימון) ואת תפריט הקלוריות המלא, שלעיתים תצטרכו לבקש מהמוכרים, שמכיל גם סימון לפי גרםמ"ל וגם לפי גדלים של מנות. זו בהחלט הרשת האהובה עליי בכל הנוגע לנגישות קלורית.

ערך מוסף: הסימון הנוח והמורחב (לא רק קלוריות) והמים האין סופיים בכל סניף.

באתר: הסימון מופיע גם באתר, אם כי באופן טיפה פחות נוח מהתפריט המלא, לטעמי. אפשר להוריד באתר גם את חוברת התזונה.

re:bar

רשת המשקאות השיקה לאחרונה תפריט קלורי, שמפרט קלוריות לפי מ"ל למרבית המשקאות והיוגורטים ומחולק לפי שלוש קטגוריות, מה שמסייע להתעלם מהצדדים היותר כבדים שיש להם להציע, בימים בהם המכסה הקלורית מוצתה יחסית. בהתחשב בעובדה שסניפים הם יותר דוכנים, לעיתים תמצאו את התפריט מסתובב על הדלפק, לעיתים תצטרכו לבקש. ה re:bar הפך לפינוק הקיצי שלי בחודשיים האחרונים, ואני מחבבת אותו עד מאוד.

ערך מוסף: אני רוצה לציין לחיוב את עמוד הפייסבוק של הרשת, בו ענו לי גם על ערך קלורי של משקה שלא היה בתפריט. מאז שהתחלתי את הדיאטה יצא לי לברר מספר שאלות בכמה עמודי פייסבוק, בחלקם פשוט התעלמו ממני – לא כאן. ברמה הכלכלית, רכשתי את כרטיס המועדון שלהם, שבהחלט החזיר את עצמו. ולבסוף, הרשת מציינת יתרונות מסוימים ברכיבי המשקאות והמנות – כמו ברזל, ויטמינים וכו', למי שזה מעניין אותו.

באתר: הסימון הקלורי נכון לעכשיו לא מופיע באתר.

בודהה בורגרס

אני לא טבעונית, אבל הרשת הטבעונית הזאת חביבה עליי ביותר, ולו בגלל סלט אצות הים המופלא, וזה שהיא נמצאת ליד העבודה ומקבלת 10ביס.

ערך מוסף: טבעוני, למי שזה מדבר אליו. מגוון אופציות נטולות גלוטן, ובריאות לרוב.

באתר: בעמוד הזה תוכלו למצוא ערך תזונתי ללא מעט מהמנות, כולל פירוט מדויק של כל רוטב, שייקים שונים וקינוחים. בין המנות המסומנות סלט האצות המדובר. מומלץ בחום.

מקדונלד'ס

עצם זה שמקדונלד'ס מופיעה ברשימה הכה קצרה הזאת צריך להראות כמה ההיצע עגום… בכל מקרה, מקדונלד'ס מציעה סימון קלורי לכל המנות, התוספות והקינוחים – הן בנפרד והן חישוב לארוחות שלמות. לא מדובר במק קפה.

ערך מוסף: בארוחות מסוימות (לא בהמבורגרים של 125 גר') ניתן להחליף את הלחמניה ללחמניית באלאנס מקמח מלא, וכן תמיד אפשר להחליף צ'יפס בפוטוטוס. כך אפשר לאכול בקלות יחסית ארוחה מלאה תמורת קלוריות סמי שפויות. הסימון הוא סימון תזונתי מורחב, ומבאר יותר מערך קלורי בלבד. הקלוריות מוצגות באופן ברור מאוד על המסכים בכל סניף שנתקלתי בו, שימו לב שאתם לא מתבלבלים מההחלפות המהירות מארוחות של 125 גרם לארוחות של 225…

באתר: מלבד לחמניית הבאלאנס מצאתי את הערכים של כל המוצרים באתר, באופן הכי נגיש מבין כל הרשימה עד כה. בנוסף ניתן לראות כמה אחוז מתצרוכת קלוריות יומית משוערת "תופסות" המנות, לא שזה רלוונטי במקרה שלי.

Fresh Kitchen – 

היום בו גיליתי את פרש קיטשן היה יום מאוד משמח, שכן אני עובדת בתל אביב מה שמוריד את ארומה מהפרק, ואני לא באמת חושבת שמקדונלד'ס זו תזונה מוצלחת. לפעמים, אני לא מספיקה להתארגן על אוכל מהבית, ואז האופציה של מקום שאפשר להזמין ממנו משלוחים הייתה ממש נפלאה. אבל רק ליומיים. פרש קיטשן מציעים סימון קלורי על סלטים, כריכים, מנות חמות ורטבים. אין קלוריות ללחם, אין קלוריות לקינוחים, אין קלוריות לשתייה. מינימום משלוח של 50 ש"ח, שזה לא רע. מרבית המנות עולות קצת פחות, אבל בעסקית עם שתייה של דיאט קולה הן עוברות את זה במעט, והזמנתי אטריות סובה עם בשר שהיו מצוינות אם כי הכמות המרשימה קצת גרמה לי לפקפק בסימון הקלורי. סלט חששתי להזמין, כי הוא בא עם לחם שכאמור לא מצוין הסימון שלו. אם כבר דיברנו על המענה הנחמד של ה re:bar – כאן אפילו לא טרחו לענות לי בנושא.

יומיים לאחר מכן התפריט השתנה, עסקיות כבר לא מגיעות עם סלט קטן ושתייה אלא עם מנה ראשונה ללא סימון קלורי, והתווספו לתפריט החדש מנות שמנות ביותר מ-30% מהמנות הקיימות. כמו כן הנחה בהזמנה מהאתר גרמה לכך שכל מנה עסקית עם קלוריות נמוכות עולה לכל היותר 49.5 ש"ח מה שאומר שהיא מתחת לקו מינימום ההזמנה, וכשניסיתי להזמין עסקית, למרות שזו אמורה להגיע ללא הנחה, האתר חישב לי את ההנחה בכל זאת. ולבסוף הזמנתי טלפונית – במוקד כנראה לא עודכנו, וכך קיבלתי עסקית עם שתייה ולא עם מנה ראשונה. אולי מדובר בחבלי לידה של תפריט חדש, ועדיין הדבר היה די מציק ומרגיז.

ערך מוסף : ציון נקודות חוזק במנות מסוימות, בנוסף למנות צמחוניות ומנות ללא גלוטן (אם כי מצוין שהן מיוצרות בסביבת גלוטן מה שלא יתאים למרבית הסובלים מצליאק).

באתר: ניתן למצוא את הערך הקלורי של המנות המסומנות גם באתר, הן בתפריט המשלוחים והן בתפריט הרגיל. ברגיל – גם של המנות הראשונות שמוגשות במסעדה, אך עדיין לא של הלחם.

CAFENETO

עוד טרם בדקתי אישית, אך מסתמן שלקפנטו יש תפריט חדש, עם סימון של מנות שהן מתחת ל-600 קלוריות. לא של משקאות (יש שייק מסומן אחד, אבל אני באמת לא חושבת שמיץ תפוזים הוא מעל 600 קלוריות, כך שזה כנראה פשוט לא מחושב שם). לא החלטתי עדיין מה אני חושבת על זה, והאם עדיף סימון רק על מוצרים "שפויים" קלורית או על כולם. די נוטה לכיוון הכולם.

ערך מוסף: סימון מנות שמתאימות לאכילה לפני אימון ואחרי אימון, בחלק מהמנות אפשרות הזמנת לחם ללא גלוטן.

באתר: כל התפריט זמין באתר, בצורה לא ממש נוחה אבל נגישה.

Black Burger

עוד מקום שטרם בדקתי את התפריט הרלווטי שלו. בלאק מציעים תפריט בריאות שכולל מספר מנות וארוחות שערכן הקלורי לא עולה על 500. הוא די מצומצם, אבל אני משערת שלפחות הוא קיים.

ערך מוסף: יש ארוחה מלאה צמחונית וארוחה מלאה בשרית. בנוסף, יש תפריט ספורטאים עתיר חלבון, אם כי ללא סימון קלורי.

באתר: התפריטים השונים נגישים על פי סניף.

השאר תגובה