לאחרונה אני חושדת שתוקף את הבלוג רובוט הזוי שמנסה לשכנע אותי שיש לי המון קוראים. אין לי מושג מה הוא רוצה, אבל בהחלט אשמח לדעת.

בכל מקרה, נראה שכח כלשהו מונע ממני להיות בחופש, וכך גם בחופשה המרוכזת של העבודה חליתי נוראות. היה לי עצוב. חייתי על מרק נמס של אסם (שהפתיע לטובה, ובכל זאת…). אבל למזלי, המחלה שהחלה בשבת כמעט ונגמרה ביום רביעי, ועל כך זכיתי לטעום ברביעי שעבר את החציל בטחינה הכי מגניב וטעים שטעמתי אי פעם. עוד אין מתכון, אבל בינתיים – תמונה!

את הדבר המהמם הזה אכלתי במסעדה בה ביקרתי במסגרת כתיבתי לאתר "ירושלים סיטי", ואני בהחלט מתכננת לנסות ולרקוח משהו דומה במטבחי. הכתבה הספציפית הזאת עוד בתהליכים, אבל מאז העדכון האחרון כאן עלו שני סיקורים שלי – סדנת קונדיטוריה (זהירות, פרווה!) במכללת טעמים וסדנת עוגות קלאסיות (נום!) במקום מקסים בשם "המטבח של גליה". עדכונים שוטפים אפשר למצוא, כרגיל, בדף הפייסבוק של הבלוג.

מעבר לזה, אני מוצאת שאין לי הרבה זמן לכתוב. השבוע אני עוברת דירה – וכשהשבוע ייגמר, אגור בדירה עם אור שמש של ממש, בניגוד למרתף בו גרתי עד היום. אמנם אין בה את מקרר הפלא, אבל בתקווה האפשרות לצילום כיף ונוח יותר תעודד אותי לפרסם יותר חוויות ותוצאות ממטבחי שלי. בהחלט שווה שבוע אחד של פסטה.

בנוסף, לאחרונה פתחתי בלוג חדש בשם "קולמוס", העוסק בהרהורים וקיטורים כלליים יותר, שאינם קשורים לאוכל. הוא עוד צעיר וקט, אבל אני מחבבת אותו כבר עכשיו.

עד כאן להיום, בתקווה קצת יותר עדכונים החל מהשבוע הבא. שיהיה לכולנו שבוע טוב ובתקווה צעדת מיליון מוצלחת ופרודקטיבית.

3 comments on “חדשות ועדכונים”

השאר תגובה