אני מתנצלת בפני קוראיי על הכותרת הקצת מזעזעת של פוסט זה. להלן ממצא א'.

תמונה זו נלקחה באמצעות הטלפון הסלולרי של אחי, על ידי או על ידו. בלוג זה לוקח ברצינות רבה נושאי קרדיט וזכויות יוצרים, ולכן אין סימון.

יש בי מרמור. מרמור חזק, עוצמתי וממורמר. אי שם בין השעשוע לייאוש, נמצא מרמורי ומוצא את דרכו למרחבי האינטרנט.

הביטו בתמונה מעלה.

עתה, הבה נביט בציטוט מתוך  תוצאת חיפוש בוויקיפדיה של המילה "סופלה", שמפנה בעצם לערך "תפיחה" –

"תְּפִיחָה (בצרפתית: soufflé) היא מאפה קל ואווירי העשויה מבצק המכיל בעיקרו חלבוני ביצים מוקצפים. התפיחה מוגשת הן כמנה עיקרית של הארוחה (כאשר היא מלוחה או חריפה) והן כקינוח מתוק."

תודה לוויקיפדיה.

עתה, אחרי שהבטנו בשני הממצאים הנ"ל, עליי לשאול – האם אותו קרם של "ללין", הוא מאפה קל ואווירי העשוי מבצק ומכיל בעיקרו חלבוני ביצים מוקצפים? הא? הא???

תראו לאן הגעתי. סימני שאלה משולשים.

מדף הפייסבוק של ללין ניתן להגיע לתמונה של המוצר, וכן לתיאור (שלדעתי מופיע גם על האריזה, אבל לא הספקתי להעתיק ולבחון כשהייתי מולו):

"קרם סופלה – קרם עשיר לגוף מאושר, למרוח עד לספיגה מלאה. מועשר בחומרים טבעיים, שמנם אתריים וג'ל אלוורה להרגעת העור. בניחוחות: וניל; קוקוס; אושן."

מרר.

שנים במסעדות היה מתהדר פונדנט שוקולד חם (הנהדר לכשלעצמו) בשם "סופלה". התמרמרתי על חוסר הדיוק. עם הזמן, הדבר תוקן ברוב המקומות. אולי פשוט חיפשו שם מרשים וחשבו בהתחלה שהקהל הישראלי לא יתמודד עם מילה זרה כמו פונדנט, אבל יכיר באופן מעורפל את המילה סופלה. אבל במוצרי טיפוח?  אני יכולה להבין קרם גוף, חמאת גוף, ושמן גוף. אלו מונחים כלליים, שמעורים בעולם הקולינרי יותר או פחות. אני יכולה להבין קרמים במסווה של ספריי קצפת. אני יכולה להבין ביגוד אכיל. אבל סופלה גוף?

שוב, תודה לוויקיפדיה:

Its soufflé bitches

זהו סופלה. הוא תפוח ונהנה מעט מסטטוס של אתגר מטבחי.

שם למעלה בחלקו העליון של הפוסט, נמצא קרם שמתהדר בשם לא קשור.

אני תוהה, למה סופלה? האם זה אמור לשדר חום ואווריריות? לקשר את זה לשוקולד (הקרם לבן, אגב. האם מדובר בשוקולד לבן? ההערכה המועטה עד לא קיימת שלי הולכת ופוחתת אף יותר אם כן) ולאוכל בכלל, שכן אוכל זה נהדר וטוב, והדרך לארנקם של אנשים עוברת דרך קיבתם (הי, אצלי לצערי זה עובד)?

ומה הלאה?  body meringue, שיילך טוב בתרגום (נשיקת גוף? אני אפילו לא אנסה) ואולי אפילו יהיה לו קשר למציאות? או משהו יותר הזוי, כמו מקרונים או סוכריות קופצות?

אה, ולמוצרים שלהם שמיועדים לגברים קוראים womenizer. פמיניזם וכזה.

מרר, אני אומרת. מרר.

ומרנג. מוויקיפדיה. כי זה יפה...

 

4 comments on “סופלה? סופ-לא!”

  1. ובכן, אם סופלה שוקולד עשוי משוקולד, וסופלה גבינה מכינים מגבינה, הרי ברור ממה מכינים סופלה גוף, הלא כן?

    לעיון נוסף: שמן סויה מכינים מסויה, שמן זית מכינים מזיתים. ממה מכינים שמן תינוקות?

השאר תגובה