דמיינו לכם ממלכה רחוקה. יש בה טירה ואחו ובאחו רועים להם חדי קרן בשלל צבעים, ובטירה לוחמים להם אבירים ואבירות כי זו ממלכה שוויונית ומגניבה מעין כמוה.

עכשיו, עזבו אותה. עזבו אותה, משום שאין בה חלבה. ובאופן מפתיע משהו ובלי אף רמז מכותרת פוסט זה, בממלכת החלבה  דווקא יש. הרבה ממנה.


עכשיו אתם בטח שואלים את עצמכם שתי שאלות –

האחת, מי אמר שבממלכה הקודמת שציינתי אין חלבה? ועל כך אענה – ידוע שממלכות שכאלו נמצאות באירופה כלשהי, ואילו החלבה לא הייתה נפוצה כל כך באירופה. (כן, כן, וויקיפדיה. והיא אפילו תגיד לכם שחלבה זה בריא.)

השנייה – איפה? מה? כמה?

אז כמו שאתם רואים בתמונה, ממלכת החלבה היא דוכן שכזה, הנמצא בשוק מחנה יהודה. יש שני דוכנים למען האמת, שניהם של אותה החברה. משום מה יש אנשים שמעדיפים איש איש דוכן מסוים, אבל מי אני שאתווכח, הרי ידוע שM&M חום הוא הכי טעים וכבר שנים שאנשים לא מבינים את זה.

כיכרות כיכרות של חלבה מעטרות את הדוכן, כמו גם חבילות מוכנות של חלבה מתולתלת ומעין אלו. המחירים די אסטרונומיים – עד 99 ש"ח לקילו. אבל בשביל "חלבת קפה למבוגרים בלבד" מצאתי את עצמי משלמת את המחיר הזה לא פעם. הדחיסות, הטעם, הכל – אני פשוט אוהבת את החלבה הזאת. כל כך עד שקשה לי, כל פעם מחדש, להמשיך להתווכח עם המוכר לגבי הכמות – לא שזה היה עוזר במשהו, כפי הנראה. תמיד תקבלו יותר ממש שרציתם. לא ממש יצא שיצאתי משם עם פחות מ-250 גרם, כי "היא מתפוררת אחרת". אה-הה. בכל מקרה, הטעם שווה את זה. בנוסף לחלבת הקפה הנפלאה חיבבתי מאוד את חלבת הפרג, ויש גם את חלבת המלך וחלבת המלכה, שלפחות את אחד מהם אני אוהבת מאוד אך לא זוכרת איזו – אבל זה בסדר, בכל מקרה אפשר לטעום לפני שקונים. הכל מצוין, אבל אני בחורה אחת בשביל כל כך הרבה חלבה לטעום, אז לצערי בינתיים לא גיבשתי דיעה על כל טעם וטעם… יום יבוא!

אישית, אני מאוד מחבבת את השוק. הרחוב שהפך לזוועה בשם אגריפס (ותודה לרכבת הקלה שהביאנו עד היום, למרות שהיא נוסעת על ריק. למעוניינים להתרשם מהמצב ואולי אף לתרום, התמונות מדברות בעד עצמן) די מדכא תחילה, אבל ברגע שכבר נכנסתם, ובכן, לי אישית מאוד קשה לצאת משם בלי כל מיני דברים שאני אוהבת גם אם לא באמת צריכה. נכון לעכשיו אני גם מנסה פה ושם את "פסטה בסטה". עד כה נוכלתי שהמקום חמוד, פסטה טעימה ומחירים סבירים, בעיקר אם לוקחים משהו בלי תוספות, רק פסטה ורוטב נטו. ברגע שאפתח רצון להזמין משהו מעבר לפסטת הסלק שלהם (עם תוספת גבינת עיזים, בבקשה), אכתוב עליהם קצת יותר. בינתיים הנה תמונה פרי סמארטפוני של הפסטה הזאת, הלוא היא הדבר הכי משובב נפש צבעונית שאכלתי מאז האוכל ההודי ההוא ליד לונדון מיניסטור. ואודה באמת, שם אני בכלל חושדת שמשתמשים בצבעים רדיואקטיביים. טוב, לא באמת.

12 comments on “ממלכת החלבה”

  • אם אתה אכן מנסה, אישית היא יצאה לי יותר טעימה כשביקשתי מקמח מלא. שווה לנסות אם בריאות לא מרתיעה אותך 🙂

 1. וואו, אולי אני אביא לסבתא שלי חלבה? סבתא שלי, פולניה אסלית מלודז', משוגעת על חלבה. היא מספרת שהיה להם דוכן חלבה עוד בפולין עם חלבה מעולה. יש המלצות לחלבה בטעם פולני?

 2. M&M's חומים הם הכי טעימים בעולם!!!
  אבל אולי אני עובדת על עצמי כי אני אוכלת אותם במחשבה שהצבע שלהם הכי קרוב לצבע של שוקולד לכן אין בהם צבע מאכל??

  בכל מקרה,אוהבת את הכתיבה שלך והבלוג הזה מקסים!
  ניסית פעם חלבה עם פולי קקאו??

 3. רימו אותנו ב'ממלכת החלבה'
  בעלי קנה 200 גרם חלבה שמחירה 99 ש"ח לקילו.
  נאמר לו סכום והוא שילם בויזה.
  הם עבדו שם בצורה מאוד מהירה ובעלי לא בדק את הקבלה כי גם הוא מיהר והוא גם קצת תמים, מה גם שהם אמרו לו שהקבלה בשקית כשהיא לא היתה שם.
  מסתבר שהם חייבו את הויזה שלנו ב 95 ש"ח.
  שיטת מצליח עבדה להם.
  עכשיו לך תוכיח.

  • טוב, אחרי בירור הסתבר שהם כן שמו לב לטעות והחזירו לו 50 ש"ח במזומן.
   החלבה הזו היא הכי טעימה שטעמתי בחיים שלי ולא חשבתי קודם שחלבה יכולה להיות כ"כ טעימה.
   אז מי שרוצה להתפנק ולהשקיע, זה בהחלט שווה.
   (וכדאי לשלם במזומן)
   אח"כ לכו לגלידת מוסלין ואז בכלל הפינוק יהיה מושלם.

 4. חלוה אליפות תמצאו אצל ד״ר חלוה בשוק הכרמל,אומנם הוא לא בסדר גודל של הירושלמי
  אבל טעם ומבחר משובח
  אני אישית חולה על הדוכן הזה

השאר תגובה