לא כתבתי כבר המון זמן ותכלס, לא היה לי גם  הרבה לכתוב עליו. כן, יש כמה דברים בתכנון. יש כמה מאכלים שאני מנסה וכאלה. יש להכין עוד וופלים וקינוחים ולנסות לפוצץ עוד ירקות בדרכים יצירתיות. אבל אין זמן.

ואז נזכרתי – יש טעמים של בן&ג'ריס שטעמתי! וטרם כתבתי עליהם! אגב, זה בכלל לקח טוב לחיים. כשדברים נראים קצת קשים או עגומים, זכרו שיש טעמי גלידה שטעמתם, וכאלו שעוד אפשר לטעום. הו, העומק!

בכל מקרה, בחור אחד, בוא נקרא לו "א" (והוא בתקווה יחבב את זה, כי הקדשתי לו אות שתהיה רק שלו, לפחות בינתיים) נוהג לספק לי גלידה פה ושם. הוא מוצלח that way. מה שכן, כמו לרבים אחרים גם לו אין את מקרר הפלא שלי (להרבה אנשים אין את מקרר הפלא שלי. למען האמת, יש אותו בדיוק לי, וזהו), ולכן כשישבנו לאכול גלידה נאלצתי לצלם בתנאים לא לבנים בעליל.

הגלידה הזאת מומלצת לאנשים שאוהבים קינמון ובצק. לכאורה, הבסיס הוא גלידת קרמל. אבל זו לא הנקודה. יש בדיוק שתי נקודות לגלידה הזאת. האחת היא קינמון. השנייה היא בצק. והאלים ישמרו על האמריקאים ההזויים שעלו על המהלך הדי חולני הזה של לאכול בצק של דברים. ונאמר אומ נומ נומ.

הגלידה הזאת די מתוקה, ויש לה טעם קינמוני מאוד חזק. את הטעם הזה שוברות מדי פעם חתיכות של בצק, אבל גם להן יש טעם חזק של קינמון אז זה לא מאוד שוברני, בעצם. הממ. היא די סבבה בכל הקשור לגלידה. אישית אני פחות אוהבת גלידות כל כך מתוקות, אבל היא מוצלחת למי שכן ולמי שאוהב קינמון (אה, כן, יש בה קינמון. ציינתי את זה כבר? ובצק), או לאנשים שלא אוהבים גלידת וניל (או חיים בהכחשה. שמעתי שזה קורה) שמשמשת בסיס להרבה טעמים של יצרנית הגלידה הנ"ל.

בנוסף.

שימו לב למה שכתוב שם:

"Caramel Ice Cream with Cinnamon Bun Dough & a Cinnamon Streusel Swirl"

Streusel. לומדים מהבלוג הזה דברים חדשים כל פוסט והפעם למדתי על מילה זו. אין לי ממש מושג איך הוגים אותה כראוי, אין לי מושג אם טעמתי קינוח שהשתמש בזה ואני לא בטוחה ששמתי לב לזה בגלידה, אבל תראו כמה חמודה היא נראית! Streusel! היאח!

אז וויקיפדיה. Streusel. הו, וויקיפדיה. הו, Struesel. קצת כמו קרמבל, אבל עם יותר מודעות עצמית. מודעות עצמית זה חשוב.

 

בעתיד, פוסט על אוכל של ממש (אם יהיה לי קצת זמן), פוסט על אוכל שהוכן באמצעות קסם (אם אני אמצא כוחות קסם) או לחלופין (וכנראה), איך להיות סטודנט בצום כבד כפוי ולהישאר בחיים (אם אשרוד). הישארו עמנו.

3 comments on “cinnamon buns”

  1. אני מת על הטעם הזה שלהם! כמעט כמו על הטופי קראנץ'.
    וכמו ששחר כתב/ה מבטאים את זה שטרוייזל. זה בעצם השם של הפירורים של הקראמבל, כי קראמבל היא כביכול השם של הקינוח כולו 🙂

השאר תגובה