בשבוע שעבר אני וא' שוטטנו לנו בכרתים. חופש. חופש זה דבר נהדר, וספציפית לחופש הזה – החופש שאחרי התואר – חיכיתי במיוחד. כי הוא, אממ, אחרי התואר. לפחות כמעט.

אני מקווה להקדיש לחוויית האוכל בכרתים פוסט שלם, אבל בינתיים כבר הספקתי להכין (ולאכול!) סלט נפלא של גרגירי חומוס, קיצי וגם משביע.

את הסלט ניסיתי לשחזר מביקור במסעדת Kouzina e.p.e, אליה הגעתי דרך אתר tripadvisor בו היא הוצגה כמסעדה הכי מומלצת בעיר חאניה. איבדתי את הדרך קצת, וכמעט ויתרנו (אני מאמינה שהיה חשש מהותי שא' פשוט יאכל אותי בדרך, מרוב רעב), אבל לבסוף הגענו למקום נפלא וביתי, שפועל בעיקר בצהריים ונסגר בשעות הערב המוקדמות. המטבח פתוח שכזה, בלי תפריט באנגלית – המלצרים פשוט פותחים מולך את סירי התבשילים שיש באותו יום וכך רואים מה יש ובוחרים. אני אכלתי שם מוסאקה מצוינת וקצת קישואים ממולאים, וא' הזמין, מבלי ידיעתו, תבשיל עם היצור הדוחה ביותר בעולם, שראינו יום לפני כן באקווריום של כרתים, ולפני התבשיל – את הסלט הזה, שנשנשתי ממנו די הרבה…

רכיבים

גרגירי חומוס אני השתמשתי בכ-400 גרם (חצי חבילת) גרגירים קפואים של סנפרוסט

גבינת פטה השתמשתי בכ-60 גרם פטה עיזים, 20%, אבל מה שאתם אוהבים.

עגבניה אחת קטנה

שמיר קצוץ כשתי כפות

פטרוזיליה קצוצה כשתי כפות

בצל ירוק כן! כשתי כפות!

מיץ לימון מלימון אחד

שמן זית אני לא חושבת שהיוונים מודדים את שמן הזית שלהם, וכך אף אני לא מדדתי אותו.

אופן ההכנה

שמתם לב שיש רכיבים שהם לכשעצמם אופן הכנה? כמו, נניח, כל הדברים הקצוצים? בכל מקרה, מבשליםמפשירים את גרגירי החומוס שלכם (תלוי איזה חומוס בחרתם), נותנים להם להתקרר קצת אם צריך ושמים בקערה. מערבבים עם כמות נדיבה של שמן זית ועם מיץ הלימון וממליחים קלות. כמה שיותר זמן זה שם, יותר טוב. אז בלי לחץ.

חותכים את העגבניה לחתיכות קטנות וממליחים אותה קלות. אם אתם רוצים להשקיע, הכי שווה זה לחתוך רק את הבשר עצמו. אם השקעתם, חלק מנוזלי העגבניה הולכים גם הם לגרגירי החומוס בשמן והלימון. לא צריך הרבה (משהו כמו – שתי כפות!!11. או יותר, לפי הטעם…). ההמלחה היא עוד אקסטרה שנותנת לעגבניה להגיר נוזלים. שווה לתת לה לנוח טיפה, ואז שכשתוסיפו אותה לתערובת היא תוכל להיות יחסית נקייה מנוזלים ולא תסמורטט בערבוב. אלו הדברים הקטנים, אתם יודעים.

את השמיר, הפטרוזיליה, העגבניה החתוכה והבצל הירוק מערבבים עם הגרגירים. בסוף, חותכים את הפטה לקוביות ומערבבים פנימה גם כן. אני השארתי את זה לסוף בעיקר כי הפטה שלי נטתה להתפוררות קיצונית ורציתי לחתוך ולערבב ברגע האחרון. אבל זה לא באמת קריטי.

הכמויות הן המלצה אישית בלבד, אפשר להתפרע הרבה יותר, בעיקר עם השמיר לטעמי.

זהו, יש לכם סלט! הכמות להלן מספיקה לשתי מנות נאות מאוד. זה סלט מאוד ממלא.

מה אתם אומרים? מתאים לי שימורין? (התמונה תוחלף כשאניח ידי על פוטושופ ואתקן את הכיתוב…)

2 comments on “סלט שווה של גרגירי חומוס, פטה ועוד”

השאר תגובה