ירושלים היא אמנם מקום כשר ברובו. קשה למצוא כאן בייקון. אין כאן טיב טעם. זה עצוב.

אבל יש מעט מקומות שעוד פתוחים בשבת ושעוד אפשר להזמין בהם המבורגר עם גבינה.

מקדונלדס בלגו, מובא מ-"!Inspire me, now", שמעכשיו יש אליו לינק בצד. כי עוד תמונה גנרית של המבורגר זה פחות כיפי.

ברחוב הילל, ממש מאחורי רחוב שמאי באופן מפתיע, נמצאים שלושה מקומות לא כשרים זה ליד זה. ג'חנון בר (ג'חנון וכאלו), איוו (המבורגר) וצ'ילי (פיצריה). אפשר ללכת עם קבוצת חברים ולאכול איש איש במקום הטרף המועדף עליו ולשבת יחד, שזה כיף.

בכל מקרה, כשירות לציבור החלטתי לבלוע את חוסר יכולתי הכלכלית ולשבת עם חבר ולאכול באיוו (כן, לגמרי בגלל זה. זה לא שזה טעים, או משהו…). איוו זה מקום שתכלס הכיף בו זה התוספות. יש גבינות שונות, בייקון, ביצת עין, ושלל דומים. זה נחמד, כי זה טעים וכאלה. הזמנו אני וחברי כל אחד ארוחת ג'וניר (150 גר',41 ש"ח), עם גבינת עיזים (+8 ש"ח) ושדרגנו לטבעות בצל (+שנקל).

אם מנסים לבחון המבורגריות באופן מעמיק, יש כמה אספקטים שבעיני משדרגים את המקום. האחד הוא הבשר – באיוו הוא סבבה לגמרי, בוודאי שעולה על שלל רשתות זבל כמו מקדונלדס וכו'. אפשר לבקש רמת עשייה שונה, מה שבעיני תמיד קצת מיותר אבל אני משערת שלחלק מהעולם זה יעיל. כמו כן, רטבים וירקות יש בשלל סוגים וצבעים. למרות שזה די נפוץ בימינו.  אישית, אני חושבת שהמחיר לתוספות יקר מדי, גם אם כמעט סטנדרטי. הבשר כאמור היה טעים, הקטשופ היינץ ולא אסם כזה או אחר. המשקאות בבקבוקי זכוכית. לדעתי זה בונוס – ואם לדעתכם לשתות קולה בבקבוק זכוכית זו אותה הנאה כמו בקבוק פלסטיק… ובכן, מרר. בקבוקי זכוכית זה כיף. טבעות בצל לעומת כל הנ"ל היו נפילה. הייתי רוצה שמקום כלשהו יגיש טבעות בצל שאינן עיסה גרועה אלא באמת – שוו בנפשכם! – טבעות של בצל מצופות ומטוגנות. אני משערת שזה אכן קשה ויקר יותר. אבל, אוף. למה אנחנו צריכים לסבול את הזוועה העיסתית הזאת? כלומר, כן, זה מטוגן בשמן עמוק. סביר להניח שנאכל את זה. אבל זה היה יכול להיות כל כך הרבה יותר טוב…

בגלל טבעות הבצל, קמצנות מה בתוספות והמחיר המעט גבוה, איוו מקבל אצלי 4 עד 4 ורבע בסולם המבורגר ( השם פתוח לשינוי. בקרוב- הגרפיקה!), הוא הסולם בו אשתמש לתיאור מקומות שאינן מסעדות של ממש.

אגב, ליל כל הקדושים קרב ואיתו שלל מאכלים שנראים מגניב. בEpiCute שיש אליו לינק שם בצד יש כמה לא רעים עכשיו, אם מישהו מעוניין. כמו כן, הקפיטריה החדשה של בצלאל ממש סבבה. יהיה פירוט בהמשך, אבל אם אתם באיזור וצריכים סנדוויץ'- מומלץ בהרבה משאר המקומות בקמפוס הר הצופים.

2 comments on “השילוש הלא קדוש – צלע ראשונה”

  1. פה הייתה פעם תגובה שאמרה איפה יש טבעות בצל שעשויות מבצלים ולא מעיסה, אבל היא נמחקה מסיבות שונות.

השאר תגובה