"החגיגה של באבט",  הוא מקום ירושלמי ידוע. אם אי פעם רציתם לדעת איך נראה אושר בצורת ריבוע, לכו לרחוב שמאי 16 בירושלים ותזמינו לכם וופל בלגי. האמת שזו די בושה שעד עכשיו לא כתבתי משהו מסודר על המקום.

הוופל המועדף עליי, חציו קרם וניל עם פירות יער, חציו שוקולד חם - שהפעם ניסיתי עם שברי עוגיות אוריאו

השם, במקור, לקוח מסרט דני ישן ולא רע. בפי העם, המקום נקרא פשוט "באבט". גומחה קטנה, ממש חדרון מאותגר מרחבית. אין שם שירותים נורמליים ולרוב גם אין הרבה מקום לשבת בפנים, דבר די מעיק בימי החורף הקרים. כשתיכנסו לבאבט תתקלו בדלפק ההזמנות אשר לצידו לוח מעוטר במגוון תשובות נפוצות. "כן", "לא", "מטע בננות" ועוד הן רק חלק ממה שמופיע שם ומספק מעט הומור. "אין, אוכלים את זה כמו פיצה" כתוב על אחד מקרטוני התשובות. כפי שניתן לראות בתמונה, את הוופל אוכלים על קרטונים קטנים. זה לא מקום של גינונים גבוהים. אבל יש שם אווירה וחום, והכי חשוב – וופל בלגי מצוין, עם קרמים ותוספות טעימים להפליא.

והוופל הו כה מצוין. מהוופל עצמו ועד כל מה שניתן לבחור לשים מעליו -החל מבסיסים שונים כמו שוקולד חם, קרם קפה, ערמונים, שמנת חמוצה ורסק תפוחים. רבים מהקרמים מגיעים מבעלת המקום המקורית שמפעילה עכשיו את הסניף התל אביבי, שטרם יצא לי לבדוק (אם כי שמעתי עליו טובות). מעל כל אלו, אפשר לבקש תוספות נוספות כמו פירות יער, פקאן סיני, בננות ועוד. אפשר (ויש היאמרו נהוג) להזמין וופל חצוי, וככה להנות משני בסיסים (קרמים? ציפויים?) שונים. הכל פשוט, טעים וכיפי.

כשמזמינים קצפת מעל שוקולד חם, זה עשוי להיות מלוכלך.

המחיר קצר יקר (כ- 30 שקלים לוופל עם שתי תוספות), אבל שווה את האיכות והרביצה. כמו כן, יש מבצע תוספת שנייה מתנה לסטודנטים וכרטיסיית ניקובים המקנה וופל עשירי על שלל תוספותיו חינם. מלבד וופל, תוכלו למצוא שם שתייה חמה – השוקו מומלץ וגם הסיידר החם. שוקו אפשר להזמין גם ב"שוט" קטן שמחירו ארבעה שקלים בלבד. מהווה סיום מצוין כשממש מלאים, מה שלרוב קורה.

באבט זה יותר ממקום. זה כבר פועל. ביבאטנו, מבאבטים, לבאבט. שעות טובות ביותר מחיי עברו שם. מומלץ ביותר.

3 comments on “החגיגה של באבט”

השאר תגובה