חנוכה וחג ההודיה יוצאים השנה באותו תאריך. וזו תהיה הפעם היחידה שזה קורה בימי חיינו ובאלפי השנים הבאות. גיקית כמוני? היה רק דבר אחד שאני יכולה לעשות בנידון – פרוייקט בלוגרים מאש-אפי מזעזע! הבו מתכוני חנוכגיבינג הזויים! היאח הידד!

מאחר ואני בדיאטה, החלטתי מלכתחילה לנסות ללכת על משהו לא מטוגן. כן, אני יודעת, חנוכה. מה בעצם יש בחנוכה מלבד שמן עמוק? לא הרבה. אבל חשבתי לעצמי, עגול? מתקתק? בטוח אפשר לסדר משהו. הדרך לבאוזאי – באו, בקיצור – לחמניות שמרים מאודות סיניות, הייתה מהירה. הכניסו לזה את בשר ההודו הרזה, והרי לכם משהו כמעט בריא. קצת ריבה, חשבתי לעצמי, וזה עובר חנוכה. ובאו זה אפילו עגול, אחרי הכל.

בשביל באו השתמשתי במתכון המצוין של ynet – כאן – ואני הוספתי וממליצה להוסיף חצי כפית עד כפית מלח, כדי לתת קצת יותר טעם, גם ככה זה בצק די ניטרלי. המתכון מצוין ומדויק, ומסביר גם על אופן ההכנה. המילוי עצמו די פשוט, יישאר לכם קצת בצד (תלוי בכישורי סגירת הבאו שלכם), והוא הולך ממש בכיף עם מקושקשת.

באו בכלי האידוי

הבעיה היא, שככל שהזמן עבר הלכתי ונזכרתי נשכחות שבהתאם למסקנה של מורקייק מהפוסט המשותף הנושן שלי ושלה, סוכר וקינמון הופכים הכל לטוב יותר. החלטתי אם כך לנסות בהתחלה את הבאו עם סוכר וקינמון במקום ריבה. את שני הבאו הראשונים חיסלתי, ואמרתי לעצמי שאת הריבה אנסה אחר כך ואצלם והכל כמו שצריך יותר מאוחר. אבל אז חליתי, ואת השורות האלו אני כותבת לכם בתחילת שלב השיעול המבאס שלאחר המחלה. אז, באו הודו קינמון מתקתק עם סוכר וקינמון למעלה. תמונות שנעשו רגע לפני שטרפתי בהנאה. בקושי מתכון. נוראי. וקצת פחות חנוכה… אבל כאמור, זה עגול! ועם הודו! ומתוק! אז… כן! חנוכגיבינג שמח לכולם. הייתה שם דיאטה מתישהו בהתחלה, לא?

באו2

 

לבצק:

כמו שציינתי – הכל לפי המתכון של מיכל וקסמן ודניה ויינר ב- ynet – כאן, עם תוספת מלח.

למילוי:

חצי קילו הודו טחון (400 אם אתם רוצים להיות ממש בטוחים שלא יישאר אקסטרה)

בצל (אפשר רגיל, סגול יוצא מתקתק ומוצלח)

קינמון, כמון, סוכר, פלפל ומלח

באו1

בזמן שמתפיחים את בצק הבאו, מתחילים להכין את המילוי – עם מעט שמן מטגנים בצל עד שהוא משחים, מתקרמל, ומקבל מעט קריספיות. מוסיפים את ההודו, מטגנים ומפוררים היטב ובמהלך התהליך מוסיפים חצי כפית קינמון, רבע כפית כמון, פלפל ומלח לפי הטעם ובערך כפית סוכר. טועמים ומתקנים לפי הטעם, שצריך להיות מתקתק בקושי. זה עדיין לא קינוח. מניחים להתקרר קצת, אבל המילית לא צריכה להיות קרה בשלב המילוי. רק שלא תשרוף לכם את היד כשאתם ממלאים 🙂

מאדים את הבאו לפי המתכון – בערך רבע שעה, עד שהם מבריקים ודביקים קלות. בודקים אחד לבדוק שהוא אפוי היטב גם מבפנים.

ואז- אם רוצים, כי זה באמת סבבה גם ככה – טובלים בקצת חמאה מומסת להדבקה ובתערובת של סוכר וקינמון – עבורי זה שתי כפיות סוכר על כל כפית קינמון, אבל איש ואיש וחיבתו. הסוכר והקינמון מוסיפים פריכות נפלאה למתכון מוצלח גם ככה. וזהו. לא ממש מסובך. לא לגמרי מתכון. אבל טעים.

 

הבלוגים המשתתפים בפרוייקט:

 

ולסיום – קיפוד!

באו4

2 comments on “באו הודו קינמון מתקתק לחנוכגיבינג”

השאר תגובה