אוכל הוא אינו רק חלק מחיי היום יום. יש לו ייצוג לא מבוטל אף בעולמות פיקטיביים שונים. להלן, 3 יצירות פיקטיביות שאילולא מזון, היו נראות אחרת.

1. אסטריקס וחזירי הבר הצלויים

אסטריקס הוא קומיקס דגול אליו התוודעתי, כנראה, עקב קיומו של חלק צרפתי בחיי. אסטריקס וחברו אובליקס הגאלים נלחמים ברומים תוך שימוש בשיקוי קסום שמעניק להם (או במקרה של אובליקס, העניק לו כשהוא נפל לקדרה שלמה בקטנותו) כח על אנושי. ומה הם עושים בסוף כל עימות משעשע? עורכים סעודת ענק בכפר, זוללים חזירי בר למכביר, ושותים המון שיכר. בין לבין חזירי הבר האלו מטרידים את מנוחתו של אובליקס, למשל כשהרומאים הפארשים צדים יותר מדי, או כורתים יערות ובכך מבריחים את חזירי הבר, וכו.

טעמתי פעם חזיר בר. היה לזה טעם של בשר בקר. אבל כאן זה נראה כה טוב.
חזירי הבר עצמם צופים במתרחש.

2. מגדל הפנקייקים של מומין -אמא

מומין אמא היא מעין אמא שכל תכליתה היא להיות "אמא" שכזו. נכון, היא אוהבת פרחים וגינון. אבל עיקר תרומתה ניכר במטבח. בסדרות מצוירות קל להאמין שזה אכן מה שהיא אוהבת לעשות. יש אפילו פרק עצוב במיוחד, בו היא מרגישה שהמשפחה משועממת ויוצאת למסע בעקבות סבתה, אשר מתארת מסע בדיוק למצבים אלו… מטריד.

הפנקייקים שלה מוגשים במגדל. מגדל עצום, ענקי, שלא ברור איך הם מצליחים לחתוך באופן נורמלי. סירופ שנראה כמו שרק סירופ מצויר יכול להיראות.

למען הכנת פוסט זה חיפשתי רבות מקום שמגיש את אותם פנקייקים אגדיים. נתקלתי באחד רק ביפן. יפן מעולם לא הייתה מגניבה יותר.

צד ימין למעלה!

ובאותו נושא, תראו את הקפה! אני לא ממש סגורה שזה אותו המקום, אבל אם יש כמה בתי קפה של מומינים ביפן – זה רק עוד נקודות בעיני.

3. העוגות של דרדס אופה

מערכות יחסים כאלו יש רק בדברים מצוירים. דרדס אחד, האופה, מכין עוגות והשני, הזללן, מנסה תמידית לזלול אותן. ואילו עוגות… כמויות בלתי נתפסות של עוגות עטויות קצפת אשר מהווה תיגר לכח המשיכה. או בעצם, לא ממש. מסקנה: אם אתה קטן יותר, אתה יכול לשים יותר קצפת באופן יחסי על העוגה שלך. מה שכן, בעולם של הדרדסים, אם אתה מקבל מתנה, או שיש בה עוגה או שהחבילה תתפוצץ. זה קצת מאיים…

כל זאת, כמובן, עם התעלמות מהפיצה של צבי הנינג'ה ושל החתולים הסמוראים (שאני מודה שלא ראיתי מעולם), מהתרד של פופאי (שמציג כח על פני טעם… לא ממש מעורר תאבון) ומהלזניה של גארפילד. זה לא מפריע לי במיוחד…

2 comments on “אוכל מצויר”

  1. נושא מצוין עם דוגמאות קולעות!
    לו רק יותר אנשים היו מייחסים חשיבות למומינים ולאסטריקס.
    מותר גם להתייחס לקציצות והמבורגרי סרטן המוגשים במסעדת הסרטן הפריך (בוב ספוג)? או שמא ירדתי נמוך מדי?

השאר תגובה